17 червня, четвер – поговоримо в Urban Space 500 про "батька світлодіодів" Ніка Голоняка та його винахід – крихітні LED лампи, які спричинили революцію в освітленні й практично витіснили лампи розжарювання з нашого життя.

Червона лампочка в будь-якій кавоварці сповіщає про те, що кава готова, пральна машина закінчила свою роботу, а холодильник вимкнений. Маловідомо, що за всім цим стоїть винахідник українського походження.

Світлодіод (англ. LED - light-emitting diode) – напівпровідниковий пристрій, що випромінює некогерентне світло, при пропусканні через нього електричного струму (ефект, відомий як електролюмінесценція). Що таке напівпровідники, когерентність та електролюмінесенція – будемо розбиратися під час зустрічі.

Спікер – Богдан Яремчук, співзасновник Космос Табору, культурний менеджер та популяризатор науки.

Подія безкоштовна.
Ім`я
Прізвище
Номер телефону
Ваш гендер
Ваш вік
Ваша сфера діяльності

Під час події також буде представлена інсталяція зі світлодіодів від художників арт-кластеру К47БМихайла Алексеєнко та Олександра Єльцина.

Ідея в тому, аби після кожної зустрічі в рамках циклу "Urban Bridges" поєднувати Науку з Мистецтвом через створення арт-об'єктів на відповідні теми.

Всього заплановано 6 подій та 6 об'єктів, які у фіналі стануть самостійною виставкою.