2016-2021
Перелік геройств
екс-беркутівця
Владислава Іоанно
What are we doing here?
Владислав Іоанно - переатестований "беркутовець" і вже не вперше фігурує у справах, де його звинувачують у неправомірних діях та перевищенні повноважень. Випадок з Дмитром Богайчуком далеко не перший. Нижче приведені відомі нам випадки правопорушень з боку Іоанно у хронологічному порядку:
2016
Неправомірний обшук: "На основании усиленного несения службы".

Ще у жовтні 2016 року Анатолій Майстеренко опублікував у YouTube відео, в якому зафільмував неправомірні дії спецпризначенців. Останні не змогли пояснити, на якій підставі вони хочуть влаштовувати обшук особистого транспортного засобу без складання протоколу та перевищували повноваження. На питання про підстави перевірки Іоанно відповів "На основании усиленного несения службы".

Відео: https://youtu.be/-3nz0pcelVw2017
Напад на власника видавництва "Буква", і не тільки3 червня 2017 року спецпризначенці, серед яких і Владислав Іоанно, припаркувалися біля транспортного засобу Петра Терентьєва, співвласника видавництва "Буква", який здійснив аварійну зупинку на проспекті Перемоги.

Вони підійшли до автомобіля та почали вимагати у Петра документи. Аргументація дій "правоохоронців" весь час змінювалася, чинився психологічний тиск на Петра. Спецпризначенці висмикнули документи Петра Терентьєва, пошкодивши при цьому екран телефону, намагалися без протоколу та понятих провести неправомірний обшук транспортного засобу. Пасажир автомобілю п'ять разів дзвонив у службу поліції для виклику ще одного патрулю, який би міг зафіксувати порушення, але ніхто так і не приїхав.

Матеріал Букви: https://bit.ly/3hHrxpA


23 червня 2017 року неподалік від вулиці Зарічна, 17, спецпризначенці з табельною зброєю не представилися, змусили Бориса Красовського, водія транспортного засобу, вийти з автомобілю, відібрали документи, погрожували, блокували доступ до автомобілю та без складання протоколу та понятих неправомірно провели обшук приватного транспортного засобу. Борис подавав заяву із перерахуванням порушень, але у відповідь отримав відписку "порушень не виявлено".


31 серпня 2017 року Іоанно після словесної перепалки вдарив чоловіка за кермом в обличчя. Владислав світив ліхтариком в обличчя водію, відмовлявся прибрати руки з машини, повторно представитися та показати посвідчення.

Відео: https://youtu.be/lpM2Pyk1HHg

2018
Обшук, підкидання наркотиків громадянам та вимагання хабарів
На початку серпня 2018 року опівдні в районі Голосієво озброєні спецпризначенці зупинили Лева Полякова, який пересувався зі своїм партнером на автівці, на пустій вулиці. Лев вийшов з автомобілю, подумавши, що пробив колесо. Без складання протоколу та без свідків "правоохоронці" самостійно обшукали кармани Лева та його партнера та почали обшукувати автомобіль, обмежуючи доступ хлопців до авто. Після цього вони заявили, що "знайшли" у машині зіп-пакет та почали погрожувати і вимагати хабар: запитувати, скільки коштів затримані мають із собою.

Лев запропонував офіційно оформити інцидент, на що Владислав Іоанно, зі слів Лева, відповів: "Ну давай или мордой в асфальт и руки скрутим или давай как-то так договариваться". В цей момент повз проїжджав знайомий Лева, зупинився та підійшов запитати, у чому справа. Іоанно відреагував на це словами: "Скажи ему чтобы ушел, или тебя мордой в асфальт запакуем", таким чином позбавившись від свідка.

Владислав Іоанно постійно перевіряв, чи не ввімкнена відеофіксація на пристроях «затриманих». У Лева було із собою біля 10 тисяч гривень, але Іоанно відповів, що, "10 тисяч мало, якби це було 1000 доларів - була б інша справа". Владислав Іоанно запитав, чи є ще гроші на картці, Лев запропонував подзвонити батьку, щоб той перевів гроші на картку, але Іоанно заборонив будь-кому дзвонити, забравши всю готівку та поїхавши. Ці події травмували та викликали у Лева та його партнера тривожність та невпевненість у власній безпеці на наступні кілька років.


2019
Виламування ручок в авто
29 листопада 2019 року сержант Іоанно зупинив автомобіль Юрія Карашівського. Причину зупинки Владислав Іоанно не зміг пояснити, постійно змінюючи свою аргументацію. Іоанно відмовився представити посвідчення та вимагав без відповідних підстав здійснити огляд автомобілю, після чого засунув лікоть у вікно автомобілю та почав смикати за ручку, внаслідок чого ручка зі сторони водія (яку намагався утримувати Юрій) відламалася.

Після цього Юрій викликав інший патруль поліції для фіксації правопорушення. На виклик приїхав командир Іоанно. Разом вони продовжили чинити тиск на Юрія, не аргументуючи свої дії відповідними підставами для здійснення огляду. Через тиск Юрій показав вміст багажнику і бардачку, після чого спецпризначенці поїхали. На скаргу на "гарячу лінію" прийшла відписка: "За Вашим зверненням порушень не виявлено..."
2020
Неправомірні дії та насилля щодо письменників та митців
22 липні 2020 року на тренувальному майданчику автошколи біля Почайної бригадою спецпризначенців на чолі з Владиславом Іоанно було зупинено транспортний засіб письменника Зази Пауалішвілі та проведено неправомірний обшук Зази та автомобілю. Іоанно пояснив свої дії упередженістю до зовнішності Зази, сказавши, що він"Одет как алахакбаровец, понимаете? Как террорист".

Відео: https://bit.ly/3f5sR3L


Минулого літа, у ніч з 12 на 13 червня 2020 року, на затоці Собаче Гирло на Оболоні біля вулиці Північна, Богдан Борисенко збирався їхати додому після зйомок фільму. Команда трохи випила та викликала тверезого водія, одразу за яким приїхала машина спецпризначенців. Вони самостійно відкривали двері, змусили команду вийти з авто.

На питання "чому нагрудні камери спецпризначенців вимкнені", ті відповіли класично: камери розрядилися. "Правоохоронці" безпідставно провели поверхневий огляд Богдана та його речей, нічого не знайшли. Коли спецпризначенці почали штовхати та застосовувати силу до художниці по костюмах, Богдан почав заступатися за неї, через що його почали крутити та бити, що зафіксовано на відео. Іоанно також душив Богдана рукою (так само, як Дмитра Бугайчука) та погрожував йому розправою. Після повалення Богдана на землю спецпризначенці без протоколу, відеофіксації та понятих "знайшли" у машині пакет з наркотиками. Богдан без укладання протоколу провів у кайданках 4 години. Їх зняли лише коли на світанку приїхав адвокат. Після цього був складений протокол та зняті побої. Богдан двічі безрезультатно звертався у ДБР.

Фото та відео: https://bit.ly/2RxKZdE


2021
Побиття музиканта Дмитра Бугайчука
В ніч з 18 на 19 травня 2021 року о 23:40 на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту "Дичка", біля його репетиційної студії, що знаходиться на території арт-кластеру "Кирилівська 47Б".


Дмитра було безпідставно зупинено батальйоном спецпризначенців. Спецпризначенець Владислав Іоанно (номер жетону 36774) вдарив Дмитра у ніс та повалив на землю, почав душити. Іоанно не представився, не пояснив підстав затримання та світив ліхтариком у бік свідків, які почали знімати інцидент на камеру, щоб зіпсувати зображення відео. Владислав Іонно також розбризкував перцевий газ на очевидців ситуації, які вимагали припинити неправомірні дії та назвати причину застосування жорсткої сили. Жертвами стали двоє жінок та чоловік.

Спецпризначенці не викликали швидку та оперативно-слідчу групу (їх викликали друзі Дмитра), але викликали сім машин підкріплення. Спецпризначенці неправомірно протримали Богайчука 3 години у кайданках без складання протоколу та стверджували, що пакетик на землі біля лужі крові Дмитра - це наркотики, які належать йому. Коли свідки запитали Владислава Іоанно, чому його нагрудна камера була вимкнена під час нападу, він відповів, що вона "розрядилася". До місця незаконного затримання Дмитра приїхало больш 50-ти людей для громадського контролю дій працівників поліції.

Матеріал з подробицями: https://bit.ly/3fxhLUj

Фото з місця подій (Павло Дергачов): https://fex.net/uk/s/5to0bnt

Мистецький твір-реакція на події: https://bit.ly/3u70FBE

Як ми бачимо, Владислав Іоанно систематично перевищує повноваження, діє неправомірно, ігнорує процесуальні норми. Нам відомо про 2 випадки жорстокого нападу з удушенням зі сторони Іоанно, мінімум про один факт вимагання хабаря та про безліч випадків неправомірних вчинків. Про скільки ще таких випадків ми не знаємо?
Ми вимагаємо негайного звільнення Владислава Іоанно та притягування його до кримінальної відповідальності.

Ми також вимагаємо негайного звільнення Павла Василенка, начальника Подільського управління національної поліції, притягнення до відповідальності правоохоронців, відповідальних за незаконний рейд 15 травня на Нижньоюрківській, 31, що супроводжувався застосуванням сили з перевищенням повноважень та негайне припинення неправомірних затримань, рейдів, обшуків, безпідставного застосування сили та пошкодження майна зі сторони працівників Подільського відділення національної поліції.

Побачимось на акції об 11:00 в п'ятницю на Хорива, 20!

Подія у FB: https://fb.me/e/29ebhEaTJ