Відкриття фотовиставки #FreeTheNipple з роботами Джуле Вюрфель у рамках проєкту RUBACAVA, за кураторством Ніно Палескі, київської мисткині, співзасновниці бренду про сексуальне усвідомлення @____YAWP.

Локація: простір кав'ярні Holy Beans (вулиця Воздвиженська, 34), 14:00, вхід вільний.

Виставка: 12-22 вересня. Фейсбук-івент.

12.09 14:00
кав'ярня Holy Beans

#FreeTheNipple


Тема емансипації жіночого тіла підіймається в суспільстві протягом багатьох років. В 2013 році, вона захопила увагу громадськості скандалом, викликаним реакцією модераторів Фейсбук на документальну короткометражку опубліковану режисеркою і актрисою Ліною Еско. Модератори заблокували ролик, в якому Ліна зобразила себе гуляючи вулицями Нью Йорка топлес. Незабаром її ініціативу підтримали знаменитості, опублікувавши ряд своїх фото в мережі в знак солідарності.

Рух взяло за основу хештег #FreeTheNipple, який супроводжувався відео в публікації.

Активістки, що виходили на вуличні протести в різні роки потрапляли під арешт правоохоронних органів за відмову покривати свої груди. Їх звинувачували в публічній непристойності і порушенні громадського порядку, навіть якщо в юрисдикції не існувало закону що забороняє це робити.

Жінки аргументували свою позицію тим, що нічого кримінального в оголених жіночих грудях немає, вони не є статевим органом, а закладена природою задача полягає не в сексуальності, а в годуванні дітей груддю.

Протест несе собою на меті не популяризацію оголення грудей, а зняття табуйованості і сексуалізованої спекуляції з частини тіла, що є у кожної людини незалежно від статі з якою вона була народжена.

Джуле Вюрфель - художниця, яка живе і працює в Лейпцигу. Вона народилася в Гріммі (Німеччина) у 1995 році, а з 2016 року вивчає сучасну фотографію в Академії образотворчих мистецтв у Лейпцигу. У 2019 році вона навчалася живопису в Афінській школі образотворчих мистецтв. Наразі Джуле Вюрфель готує диплом на літо 2022 року. Її художній підхід переважно документальний, що проявляється у фотографіях, відео та просторових інсталяціях.
Джуле:
Мене цікавить мистецтво, яке критикує суспільство та рухається у майбутнє. Як я можу звільнити себе та інших від соціальних обмежень, щоб ми могли наблизитися до утопічного співіснування? Хто чи що вже на крок ближче до цієї соціальної емансипації? Проект моєї мрії - це будинок соціального мистецтва, який у своїх ідеях роздумує про альтернативне майбутнє.

У 2020 році у мене вкрали телефон в Афінах, і я знову задумалась про вплив смартфонів на наше життя. Люди з грудями не можуть завантажувати в Instagram фотографії, на яких видно їх соски, тому більшість їх ретушує. Я сфотографувала п'ять жінок топлес в тому ж році, а також відретушувала їм соски. Ану, Індіго, Алексіс, Емілі та Еллі я знайшов через Tinder. Крім того, я подарувала їм містичні та технологічні об’єкти. Пізніше я сфотографувала себе і знову Ану у своїй спальні - моєму Corona Saver Space.


9-21 вересня 2021
Німеччина - Київ - Кінбурн
Міждисциплінарний проект культурного обміну, простір для взаємодії українських та німецьких митців та мисткинь.

Колаборації між митцями обох країн, а також поєднання різних видів мистецтва - музики, візуальної складової, живопису, перформансу, танцю, гепенінгу, імпровізацій.

RUBACAVA - це про рефлексію минулого та сьогодення через мистецтво. Пошук нового погляду на себе, й на своє оточення – фізичне та віртуальне. Це про культуру з різними точками зору та без кордонів.
Про проєкт:
RUBACAVA
Фотовиставка втілюється в рамках проєкту
За підтримки: